+22 838 57 57

kontakt@drbocian.pl

zamów

Opinie ekspertów

Specjaliści o Dr Bocian

Nowe zdjęcie

lek. med. Robert Kulhawik

specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Produkty wchodzące w skład zestawu Dr Bocian zostały właściwie zbilansowane i dobrane do potrzeb par, które doświadczają niepłodności.

 

Stosowanie zalecanych dawek przez minimum 3-6 miesiące znacznie poprawia parametry nasienia u mężczyzny i przywraca prawidłową gospodarkę u kobiet oraz zwiększa szansę na zajście w ciążę.

Nowe zdjęcie

Piotr Rowicki

przedstawiciel firmy medycznej Havac

Przygotowaliśmy kompletny zestaw produktów dla par starających się o dziecko, aby pomóc wszystkim tym, którzy przeżywają trudności związane z poczęciem, by skrócić czas oczekiwania na przyjście upragnionego potomstwa. Po kilkuletnich analizach dostępnych badań medycznych wybraliśmy z rynku polskiego i zagranicznego te produkty, które w pełni uzupełnią niedobory i zwiększą szansę na poczęcie dziecka.  Wszystkie te produkty dostępne są w koncepcyjnych zestawach Dr Bocian dla par do stosowania na 3 lub 6 miesiące jak również oddzielnie.

Nowe zdjęcie

Anna Pasternak - Winiarska

dyplomowany dietetyk prowadzący Szkołę Żywienia Świadomych Rodziców

Odpowiednio zbilansowana dieta,  dostarczająca do organizmu wszystkie niezbędne składniki takie jak m.in.  cynk, selen, kwas foliowy jak również suplementacja tych składników mają kluczowy wpływ w procesie starania się o dziecko. Produkty zawarte w zestawie Dr Bocian zawierają wszystkie niezbędne składniki i wartości odżywcze, których potrzebuje kobieta starająca się o dziecko.

Nowe zdjęcie

Marek Pięta

farmaceuta z firmy Hexanova

Niektóre kobiety mają problem z zajściem w ciążę gdyż ich organizm wytwarza tzw. agresywny śluz szyjkowy. Jego kwaśne pH sprawia, że plemniki nie przeżywają przejścia przez taką barierę. Żel Pre-Seed wspomaga zapłodnienie właśnie poprzez wytworzenie odpowiedniego dla plemników środowiska. Dzięki temu śluz ma optymalne właściwości dla przemieszczania się plemników. Stosowanie żelu zwiększa ruchliwość plemników i ich przeżywalność, przy czym nie wywiera negatywnego wpływu na DNA. Jak wykazują liczne badania naukowe, żel Pre-seed, nie uszkadza materiału genetycznego plemników.

Nowe zdjęcie

lek. med. Robert Kulhawik

specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Tylko właściwie zbilansowane i dobrze dobrane produkty dla par walczących z niepłodnością mogą przynieść poprawę wyników i zwiększyć szansę na zapłodnienie. Organizm kobiety i mężczyzny potrzebuje od trzech do sześciu miesięcy na przygotowanie się do planowanego zapłodnienia. Dlatego wszystkim moim pacjentom walczącym z niepłodnością zalecam przede wszystkim: odpoczynek, odrobinę ruchu jako formę odstresowania od codziennego zgiełku oraz zbilansowaną dietą wspartą odpowiednimi suplementami.

Nowe zdjęcie

Piotr Rowicki

przedstawiciel firmy medycznej Havac

W coraz większym zakresie „uboczne skutki” cywilizacji dotykają mężczyzn, u których pogarsza się jakość nasienia. Od kilku lat wyniki jakości nasienia są szokujące, a normy dzisiaj stosowane, kilkanaście lat temu były uznawane za patologię. Coraz częściej lekarze rekomendują stosowanie produktu Androferti, który jest najlepiej przebadanym produktem w Europie, co potwierdzono w licznych publikacjach naukowych i badaniach klinicznych. Androferti poprawia wszystkie parametry nasienia, m.in. zwiększa liczbę i ruchliwość plemników.

Nowe zdjęcie

Anna Jerzak

psycholog, autorka bloga Psychonomia

Stres i codzienne zawirowania mają olbrzymi wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiety przygotowującej się do ciąży. Niestety nasze codzienne życie jest przepełnione obowiązkami i czynnikami stresogennymi, przez co nasz organizm ma zaburzone naturalne mechanizmy radzenia sobie ze stresem środowiskowym. Warto więc w tym momencie zminimalizować ich negatywny wpływ. Do zdrowych i naturalnych sposobów radzenia sobie ze stresem i „negatywnymi skutkami cywilizacji” można zaliczyć takie czynności jak planowanie, pozytywne przewartościowanie, akceptacja zaistniałej sytuacji i nauczenie się tego, jak z tym dalej żyć. Niewiele osób wie, że skutecznym sposobem do walki ze stresem jest poczucie humoru, które umożliwia nam żartowanie z danej sytuacji i nabranie odpowiedniego dystansu.